0

Отборите на Ботев Враца и Хебър завършиха наравно 0:0 в първия мач от 26-ия кръг в елитната лига, игран на стадион "Христо Ботев".

Двата отбора не създадоха много положения за гол, но на три пъти гредите спасяваха двете врати, а в 70-ата минута гол на Браян Переа за домакините от Враца бе отменен заради засада.

С равенството Ботев събра 24 точки, с които остава на 12-о място в класирането. Хебър е на предпоследната 15-а позиция със 17 точки.

В осмата минута домакините от Ботев бяха на сантиметри от гола, след като далечен удар на Диего Фераресо се отби от дясната греда на вратата на Петър Дебърлиев.

Само три минути след това Георги Търтов бе близо до откриване на резултата, но фалцовият му удар с десния крак срещна сглобката на вратата зад Красимир Костов.

Най-спорният момент в мача дойде в 70-ата минута, когато гол на домакините бе отменен заради много тънка засада. Момчил Цветанов стреля от пряк свободен удар от границата на наказателното поле, топката се удари в напречната греда и Браян Переа направи добавка с глава.

Страничният рефер обаче маркира засада, която минута по-късно бе потвърдена и от системата за видеоповторения (ВАР).

Старши треньорът на Хебър Пазарджик Любослав Пенев остана доволен от представянето на тима в мача с Ботев Враца, който завърши 0:0.

Равенството обаче остави пазарджиклии в зоната на изпадащите с едва 17 точки след 26 изиграни мача.

"Играхме добре и поздравявам момчетата за представянето им. Да, във футбола най-важното е да се вкарват голове, но ще се научим. Отборът израства и това ми харесва.

Поздравявам играчите, че слушат на тренировка, изпълняват и се стараят. Резултатите ще дойдат. Не заслужавахме да загубим и миналия мач с Черно море (0:1), но това е положението.

Забравили сме го. Има още много мачове до края и съм сигурен, че резултатите ще дойдат", заяви бившият национален селекционер.

"Работа и прибавяме точки, това е формулата до края на сезона", завърши Пенев.

Старши треньорът на Ботев Враца Даниел Моралес коментира положението на Ботев Враца след мача с Хебър Пазарджик. Срещата на стадион "Христо Ботев" завърши 0:0 и остави врачани на 12-о място в класирането, като в днешния двубой те показа по-добро лице спрямо това миналия кръг, когато отстъпиха с 1:8 пред шампиона Лудогорец.
По повод тежкото поражение бразилският специалист призна, че е разговарял с ръководството на Ботев относно възможността да напусне клуба.

"Мога да ви кажа, че се получи един мач, в който показахме нещо добре: че можем да създаваме положения. Но се видя и нашата слабост - че не можем да ги завършваме. През седмицата акцентирахме върху това в тренировките, както и върху играта в защита", каза Моралес.

"Една ситуация се решава за нула секунди. Трябва да разчитаме ситуациите секунда по-рано. Създаваме положения, но не успяваме да ги вкараме. Имахме ситуации отдясно, които можехме да превърне в гол на три пъти.

Идва следващият мач. Не забравяме този мач, но трябва да му направим анализ, за да видим кое не правим добре. Една загуба като тази от Лудогорец може да даде много информация от анализа.

Аз нямам проблем с това да загубим, а с начина, по който става това. Срещу Лудогорец направихме много и елементарни грешки. Днес направихме по-добър мач, момчетата показаха характер и защитиха емблемата на клуба.

Говорих с шефовете след мача в Разград, но не съм подавал оставка. Просто бях много разочарован от начина, по който играхме. Разбрахме се обаче с клуба да продължим да работим заедно. Обясних защо според мен сме допуснали осем гола и ми казаха: "ти си треньорът на Ботев Враца и продължаваш".

Работата на треньора не е лесна нито в България, нито в Бразилия. Работя всеки ден по десет часа. Ако някой може повече, нека заповяда да бъде треньор", добави бразилският специалист.