0

С 3 намеси на видеоарбитража ВАР, които не зачетоха попадения на гостите, Арда все пак постигна девета победа за сезона в елита – 1:0 като гост на Локо в София. В ранния мач от 20-ти кръг на Първа лига единственият зачетен гол бе на Станислав Иванов в 84-ата мин. На мача на стадиона в „Надежда“.

Това бе първо попадение за тима на Алексантър Тунчев за 270 минути игра в Първа лига – след 0:3 от ЦСКА 1948 и 0:2 от Ботев Пловдив.

Арда създаде отлична възможност за гол още в 6-ата минута, но последователно Тонислав Йорданов и Умар Сако не успяха да преодолеят Александър Любенов.

Четири минути по-късно и  Станислав Иванов пропиля чиста възможност.

В 14-ата минута Лъчезар Котев успя да прати топката в мрежата на домакините, но попадението бе отменено поради засада.

Пет минути след това удар на Станислав Иванов се отби от напречната греда. Проверката с ВАР показа, че топката не е преминала голлинията с целия си обем.

Второто полувреме започна динамично и двата отбора създадоха добри моменти. В 49-ата минута Станислав Иванов отправи удар от движение, който бе отразен от Любенов.

Секунди по-късно Карлос Франса отклони технично центриране на Ивайло Найденов, но топката премина покрай десния стълб на вратата пазена от Анатоли Господинов.

Малко след това Валентин Николов от непосредствена близост стреля в тялото на стража.

В 62-ата минута Станислав Иванов отклони с пета във вратата на Локо подаване на Тонислав Йорданов, но отново след справка с ВАР резултатът остана непроменен.

В 73-ата минута Владимир Вълков отсъди дузпа за домакините, след като Карлос Франса падна след единоборство с Илия Юруков в наказателното поле. Но и този път намесата на ВАР промени решението на съдията и футболистите на Локо останаха разочаровани.

Три минути по-късно трети гол на гостите бе отменен. Тунгара центрира в наказателното поле, а Окезие с глава прати топката в напречната греда, при добавката Боруков се разписа.

Проверката с ВАР показа, че националът е изблъскал с ръце Кардосо.

Арда все пак стигна до гол в 84-ата минута, когато Преслав Боруков проби отляво и центрира към вратарското поле. Там Александър Любенов не се намеси добре и изби топката в краката на Станислав Иванов, който отблизо се разписа.
В заключителните минути и двата тима пропиляха по едно положение. Резервата за Локомотив София Калоян Кръстев уцели дясната греда, а Радослав Цонев от чиста позиция прати топката във вратаря.