0

С лавия загуби с 0:5 в контролен мач срещу украинския втородивизионен Металист (Харков) в турския спортен комплекс „Хане“ в Сиде, Анталия. Той бе наблюдаван от селекционера на националите ни Ясен Петров.

В четвъртата минута Йевхен Подлепенец даде аванс за Металист, преодолявайки Светослав Вуцов. Само минута след началото на втората част Йевхений Рязанцев с удар от движение удвои преднината за лидера във втора дивизия в Украйна.

В 54-ата минута защитникът Олександър Мизюк също се разписа във вратата на Славия, а Артур Мурза с глава направи 4:0 само четири минути след това. В 79-ата минута на мача Едуард Сарапий оформи крайното 5:0 в полза на Металист Харков.

В допълнителното време шут на Радослав Кирилов от фаул срещна гредата на вратата на украинския отбор.
Следващата контролна среща на "белите" в Турция е на 25 януари с чешкия Теплице.

Титуляр за тима на Загорчич отново беше Йон Бакеро, докато другото ново попълнение - Александър Иванов започна от скамейката.

Това бе втора проверка за "белите" на турска земя - преди 4 дни Славия загуби с 0:3 от полския Стал (Миелец), а в първата си контрола от зимната подготовка в България отборът надви Хебър с 3:1.

Новият вратар на Славия Стефан Дафовски влезе на мястото на Светослав Вуцов през второто полувреме.