0

Ц СКА-София се наложи с 2:0 над последния в Първа лига Етър (Велико Търново) в среща от 18-ия кръг, която започна вчера, беше прекратена заради лошото време и днес доиграна от резултат 0:0. Трудните условия създадоха проблеми и на двата отбора, а успехът на домакините дойде в последните 6 минути на доиграването, когато вкараха Джонатан Линдсет и Християн Петров.
 С победата ЦСКА събира 41 точки и има 5 точки преднина над Черно море (Варна) и Лудогорец.

Мачът се разтегна в два дни заради лошите атмосферни условия. В събота, когато двата отбора излязоха по програма, обилният снеговалеж направи игрището невъзможно въпреки усилията на домакините от ЦСКА да го подготвят. Все пак стигна времето за Георги Александров от Етър да направи грубо нарушение срещу Марселино Кареасо, за което след преглед на ВАР реферът Колев го изгони с червен картон.

След това домакините бяха по-активни, но не можаха да открият резултата. В 28-ата минута Етър пропусна да се разпише. Мартин Тошев стреля в страничния стълб, а веднага след това Шахредин Букхолда пропусна да реализира на празна врата. Три минути преди почивката Мартин Величков се намеси решително след опит за гол на Тобиас Хайнц.

В неделя вечер теренът беше изчистен, но заскрежен, температурите много ниски, но не валеше и съдията Кристиян Колев от Пловдив изведе 21 футболисти на терена.

Три минути след началото на второто полувреме Дюкенс Назон се озова в добра ситуация и стреля, но вратарят Величков спаси.

След час игра се откри шанс и за гостите, като Мартин Тошев се отскубна от Брайън Кордоба, но топката излезе в аут. Последва активизация на Тобиас Хайнц, който сам реши да играе в две ситуации. В 72-ата минута изстрелът му мина близо до гредата на Величков.

В 83-ата минута ЦСКА-София най-после поведе в резултата. Иван Турицов проби мощно по десния фланг и центрира остро. Защитата на Етър изостана и сякаш не следеше топката, а Джонатан Линдсет се включи вместо пасивния бранител на гостите Георги Ангелов и с глава от 3 метра прати топката във вратата на Величков.

Три минути по-късно армейците удвоиха преднината си чрез младия защитник Християн Петров. След изпълнение на ъглов удар топката попадна в Тобиас Хайнц, който я даде назад към границата на наказателното поле. Оттам я посрещна Петров, който я вкара във вратата и благодарение на рикошета в крака на Ловре Кнежевич.