0

С партак Варна падна 0:4 вкъщи от Берое, като не успя да се възползва от грешната стъпка на Хебър, който загуби днес от Черно море с 0:1, за да опита да намали дистанцията между двата отбора в дъното на класирането в елита.

За победителите Тонислав Йорданов реализира хеттрик.

Спартак Варна остава последен след този мач със скромните 12 точки, с 4 по малко от 15-ия Хебър и 8 от 14-ия Пирин.

С успеха си Берое е вече с 24 точки на 11-та позиция във временното класиране.
В 15-та минута Берое откри резултата. Топката успя да достигне до Симеон Мечев, който с техничен удар вкара за гостите.

В 22-та минута Родни Антуи опита удар от около 20-тина метра, но топката се отби в играч на гостите. От Спартак имаха претенции за дузпа в тази ситуация, тя бе прегледана с ВАР и главният рефер Иво Андреев отсъди наказателен удар за домакините в 26-та минута.

Лерой Микелс изпълни, но вратарят на Берое Иван Караджов успя да спаси, при последвалата добавка Микелс отново стреля, но стражът на гостите показа класа и спаси и този удар.

След почивката в 51-ата мин. Уерди Мара стреля от повече от 20 метра, но за късмет на домакините топката се отби в гредата.

Две минути по-късно Серхан Юсеин ритна извън наказателното поле, вратарят на Спартак  Фигейредо успя да избие, топката попадна у Тонислав Йорданов, който отдясно по диагонал закова 2:0 за Берое.

В 65-та минута Берое реши мача: Спас Георгиев центрира отдясно, а Тонислав Йорданов с глава засече топката за 3:0 с втория си гол в мача.

В 81-та минута съдията отсъди дузпа за Берое за игра с ръка на Пламен Димов в пеналта, а Йорданов мушна крайното 4:0, като след мача взе топката за спомен за своя хеттрик.

Първенство на България, срещи от 25-ти кръг в Първа лига:
Хебър - Черно море                     0:1 (0:0)
Голмайстор: 0:1 Атанас Илиев 78

Спартак Варна - Берое                 0:4 (0:1)

от събота:
Лудогорец - Ботев Враца               8:1 (4:0)
голмайстори: 1:0 Кирил Десподов 29-дузпа, 4:0 Игор Тиаго 35, 44, 46, 5:0 Кирил Десподов 57,
6:0 Кайо Видал 60, 6:1 Чавдар Ивайлов 81-дузпа, 7:1 Клод Гонсалвеш 89, 8:1 Матиас Тисера 90+2

Левски - Локомотив София              1:0 (1:0)
Голмайстори: 1:0 Филип Кръстев 45+2