0

С гол от дузпа на бразилеца Карлос Франса в 21-ата мин. Локомотив София поведе на своя стадион в кв. Надежда срещу ЦСКА-София. В 90-ата мин. колумбийският централен нападател на гостите Брайън Морено вкара след корнер за крайното 1:1.

На трибуните бе забелязан бившият треньор на „червените“ Стойчо Младенов, който миналия уикенд пък беше в Бистрица на ЦСКА 1948 – Левски (1:0).

Гостите от ЦСКА-София създадоха първата по-добра възможност за попадение, но Амос Юга прати топката над вратата на Локомотив в четвъртата минута.

Най-интересната ситуация за първото полувреме дойде в 17-ата минута, когато след центриране на Мики Орачев центрира в атака за домакините, Селсо Рапосо стреля от близко разстояние, а топката се отби в ръката на Брадли де Нойер. Главният рефер Волен Чинков първоначално не отсъди дузпа, но след консултация със системата за видеоарбитраж-ВАР, той посочи бялата точка.

При изпълнението на дузпата от бразилеца Карлос Франса, бразилският вратар на  гостите Густаво Бусато бе близо до спасяване, но не успя да хване миналата под плонжа му топка и Локомотив София поведе с 1:0 в 21-ата минута.

В средата на полувремето футболистите на Локомотив отново застрашиха вратата на "червените", играли в бяло, но Красимир Милошев обаче бе неточен в 26-ата минута, а две по-късно Бусато отрази удар на Илия Димитров.

Гостите отговориха с удар на Маурисио Гарсес в 33-ата минута, а пет след това пак стражът на ЦСКА-София Бусато трябваше да спасява вратата си след изстрел на Милошев.

„Червените“ търсиха изравняване и през второто полувреме, и в 60-ата минута влезлият като резерва Браян Морено опита удар от дистанция, но бе неточен. Домакините пък пропуснаха да увеличат аванса си в 75-ата минута, когато Симеон Славчев излезе в добра позиция и стреля, но Густаво Бусато отрази удара му.

Гостите отърваха загубата в 90-ата мин., когато Шопов изпълни ъглов удар, а Браян Морено се извиси над всички, като с глава прати топката в десния ъгъл на вратаря на Локо Любенов. Така се потвърди ефективното изпълнение на корнери от "червените" при новия треньор Илич - в първия мач срещу Арда Гарсес вкара два от трите си гола именно след ъглови удари..

В следващия кръг ЦСКА-София приема Черно море на 25 юли, а два дни по-рано, на 23 юли Локомотив гостува на Берое в Стара Загора.