0

Л евски надигра Крумовград с човек по-малко, но не успя да стигне до гол и двата отбора направиха нулево равенство в мач от 24-ия кръг на българската футболна Първа лига.

Така за Левски секна поредицата от 4 поредни победи в Първа лига с обща голова разлика 11:1 (срещу Локо Пловдив, Ботев Враца, Пирин, Арда и Хебър). Крумовград пък беше в серия от 5 победи поред в елита, започнала в началото на декември миналата година с 1:0 над Берое, последваха 3:0 с ЦСКА 1948, 2:1 с Ботев Пловдив, 2:0 с Локо София и 3:1 с Локо Пловдив.

Левски загуби 2 точки и инерцията от подновяването на първенството, слаба утеха е владеенето 62% на  топката и превъзходството в отправените удари 20 (от тях 5 точни) срещу 9 и нито един в рамката на вратата за Крумовград, чиито футболисти извършиха 23 нарушения, срещу 10 за домакините.

Левски натисна Крумовград в първите минути на мача, но не създаде много положения. Най-големите опасности дойдоха от фронтални удари от дъгата, като първо Асен Митков изпрати топката в тялото на Янко Георгиев, а след това Марин Петков уцели стената от статично положение.

Крумовград се защитаваше компактно и опитваше да пресира защитниците на Левски при изнасянето на топката, а една от тези ситуации се оказа ключова.

В 40-ата минута Патрик Луан отне топката от Патрик-Габриел Галчев, който го фаулира като последен в защитата.

Главният съдия Ивайло Ненков защитника с директен червен картон и Левски остана с човек по-малко за следващите 50 игрови минути.

Второто полувреме обаче започна с положение за "сините". Появилият се на почивката Евертон проби по дясното крило и центрира за Джавад Ел Джемили, който стреля слабо от трудна позиция.

В следващите минути и Цунами и Рикардиньо получиха възможности да вкарат, но не успяха.

Левски бе най-близо до гол в 67-та минута. Ел Джемили получи топката по дясното крило и опита много техничен удар към далечния ъгъл, но уцели напречната греда. Играта обаче продължи и топката стигна до Карлос Охене, който бе неточен от около 20 метра.

В последните минути играта бе много накъсана и в крайна сметка Левски и Крумовград завършиха наравно 0:0.

Първа лига, 24-ти кръг, неделя:

Левски - Крумовград - 0:0

Ст. "Георги Аспарухов", София

Левски: Пламен Андреев, Келиан ван дер Каап, Цунами, Фабио Лима (46-Евертон), Карлос Охене, Рикардиньо (76-Асен Чандъров), Асен Митков (60-Патрик Мислович), Джавад Ел Джемили (68-Асими Фадига), Патрик-Габриел Галчев, Хосе Кордоба и Марин Петков.
Крумовград: Янко Георгиев, Божидар Кацаров, Матей Шимич, Клайдер Машедо, Джунейт Али (46-Момчил Цветанов), Вячеслав Велев, Ренан Арияш, Октай Юсеин (46-Диего Рапосо), Димитър Тонев, Серкан Юсеин (76-Жак Пехливанов) и Патрик Луан (74-Китан Василев).
червен картон: Патрик-Габриел Галчев 40 (Левски)
главен съдия: Ивайло Ненков
жълти картони: Асен Митков, Николай Костов-треньор, Карлос Охене, Рикардиньо (Левски); Вячеслав Велев, Октай Юсеин, Божидар Кацаров, Патрик Луан, Диего Рапосо, Джунейт Али (Крумовград).

Ботев Враца - Арда Кърджали - 1:2 (0:0)
голмайстори: 1:0 Бубакар Траоре 63, 1:1 Борислав Цонев 76, 1:2 Тонислав Йорданов 90+3-дузпа

ЦСКА 1949 - ЦСКА-София - 1:2 (1:0)
голмайстори: 1:0 Евгений Сердюк 11, 1:1 Данило Асприля 66, 1:2 Олаус Яир Скаршем 90+4
червен картон: Неделко Пишчевич 45 (ЦСКА 1948)

Локомотив София - Славия        1:2 (1:0)
голмайстори: 1:0 Антони Иванов 24, 1:2 Владимир Николов 47, 63