0

Ц СКА трябва да се оправя без старши треньора си Стойчо Младенов днес на „Лаута“ срещу Локомотив Пловдив, заради наказанието му от 3 мача, наложено от дисципа на БФС. Младенов получи червен картон срещу Берое на „Българска армия“. В Пловдив отборът ще бъде воден от помощника Анатоли Нанков.

Статистиката показва, че до момента, когато Младенов не е на скамейката, „червените“ нямат победа като гост, пише „Мач Телеграф“ в днешния си брой. Изброени са петте мача, в които Младенов е избухнал и си е заработил наказание.

Мачовете, в които Стойчо Младенов е изгонван или е наказван след края им:

12.05.2012 Миньор – ЦСКА 2:0
23.05.2012 Лудогорец – ЦСКА 1:0
03.11.2013 Черно море – ЦСКА 2:1
27.04.2014 ЦСКА – Левски 2:0
02.04.2022 ЦСКА – Берое 1:0

В 28-я кръг на сезон 2011/12, той бе наказан за изказванията си след загубата с 0:2 от Миньор в Перник. Изтърпя наказание от една среща, в която отборът му леко се справи с Литекс на „Армията“ - 4:1. Върна се за последния кръг, в който ЦСКА излезе в битка за титлата в Разград и я загуби с 0:1.

Още преди почивката по сигнал на четвъртия съдия Георги Йорданов, главният – Георги Кабаков изпъди Стойчо Младенов за реплики. Без своя предводител в първия кръг на следващия сезон ЦСКА падна в Ловеч от Литекс на Христо Стоичков с 0:1.

През ноември 2013-а „червените“ отстъпиха на „Тича“ от Черно море с 1:2, като Стойчо Младенов имаше претенции към куп отсъждания на Станислав Тодоров и той го изгони в края на срещата. Беше санкциониран за два мача, в които отборът му не вкара гол. Най-напред загуби от Лудогорец за първенство с 0:2 на „Армията“, след което направи 0:0 с Левски в първи осминафинал за Купата.
Във втория кръг на сезон 2014/15 ЦСКА би „сините“ с 2:0. След почивката реферът Георги Йорданов изгони за втори жълт картон Маркиньос от „червените“, което вбеси Младенов, а съдията изпъди и него от скамейката. В следващия кръг без Стойчо, ЦСКА направи 2:2 на „Овча Купел“ срещу Славия, а във втория мач от наложеното му наказание се справи лесно с Хасково у дома – 4:0.
Този път обаче изпитанието в Пловдив ще е далеч по-трудно. А до момента в напечените моменти без Младенов ЦСКА не е убедителен.