0

Л окомотив Пловдив победи с 1:0 Царско село в ранния мач от 21-ия кръг на Първа лига. В предния кръг двата отбора записаха загуби от по 1:2 след като повеждаха в резултата – срещу Левски (Локо Пд) и срещу Берое (Царско село).

Мачът в Пловдив започна с „гол“ в 7-ата мин. на Райън Бидунга от домакините, който бе отменен заради засада. В 14-ата Пламен Крумов от „царете“ би от фаул, но неточно. Две минути по-късно съотборникът му Реда Каса също стреля от пряк свободен удар, като прати топката над вратата.

В 39-ата мин. Пиер Зебли от гостите игра с ръка след шут на Бирсент Карагарен и главният съдия Иво Андреев отсъди дузпа. Зад топката застана Димитър Илиев, който се разписа от бялата точка за 1:0.

Гостите опитаха натиск в началото на второто полувреме, но защитата на Локо удържа. В 76-ата минута Венцислав Христов стреля, но Лукас Рейдър успя да избие.

До края на мача "черно-белите" не допуснаха опасности пред вратата си и спечелиха трите точки в мач с много борба и балтии, което принуди рефера Андреев да покаже 10 жълти картона – по 5 за всеки от двата отбора.

С 28 точки от 21 мача Локомотив е осми в Първа лига, Царско село остава на последното 14-о място с 11 точки.

За треньора на Локомотив Александър Тунчев най-важното в този мач бяха спечелените 3 точки. „Важното е днес, че победихме. Това не беше от най-добрите ни и красиви мачове”, отбеляза той. „Не мога да твърдя, че сме подценили съперника, явно през седмицата сме сбъркали, защото изглеждахме тежки. Трябваше днес да спечелим трите точки на всяка цена и да не мислим за следващата среща.
Предстоящият двубой с ЦСКА за Купата няма да има нищо общо с мачовете от първенството, излизаме с идеята да преминем в следващия кръг".

Треньорът на Царско село Андреа Сасарини похвали своите момчета. „Първо искам да кажа едно нещо – мир, не повече война”, започна италианецът с встъпление за войната, която Русия започна в Украйна.

“За мача - не съм щастлив днес. Можем да покажем повече. Играхме много, много добре, искам да кажа благодаря на моите футболисти, с които работим заедно всеки ден много добре.

През второто полувреме съм щастлив, играхме просто отлично. Минимум равенство, това заслужавахме в днешния двубой. Трябваше да имаме малко повече късмет. Трябва да работим в нашето мислене, за да бъдем по-добре в бъдеще

Много съм тъжен заради резултата в днешния мач. Моите футболисти дадоха всичко от себе си, но не взеха това, което заслужаваха. За мен е доста тъжно, съжалявам за това. Не е много добър период за нас, но трябва да продължаваме, не мога да се усмихвам всеки ден“, сподели Сасарини под влияние на емоциите от мача.