0

Р езервата Олаус Яир Скаршем вкара в четвъртата минута на добавеното време и ЦСКА-София направи пълен обрат за победа с 2:1 срещу ЦСКА 1948 в мач от 24-ия кръг на българското първенство по футбол. Така вицешампионите, играли в черни екипи в гостуването, се изравниха отново на върха в класирането с Черно море и Лудогорец.

Домакините поведоха с гол на Евгений Сердюк, но точно преди края на първото полувреме останаха с човек по-малко – за втори път тази зима бе изгонен сърбинът Пишчевич.

Пак той остави своите с 10 души още в 3-ата мин. и на мача срещу Славия, завършил 1:1. Срещу Лудогорец за Суперкупата пък бразилецът Джонатан видя втори жълт картон в 48-ата мин. При загубата с дузпи 2:4.

Първото чисто положение бе за ЦСКА 1948. Домакините организираха атака по дясното крило и Бирсент Карагарен подаде по тревата към Радослав Кирилов, чийто мощен удар от упор бе избит след отлична реакция на Густаво Бусато.

Само минута и половина по-късно и гостите стигнаха до чисто положение, след като Станислав Шопов изведе Тобиас Хайнц зад гърба на защитата. Норвежецът си поведе топката с първото докосване и излезе сам срещу Петър Маринов, но скъси ъгъла и стражът на домакините отрази удара.

Третото положение доведе и до единствения гол през първото полувреме. Педриньо пое топката по лявото крило за ЦСКА 1948 и центрира с външната част на крака си, а тя попадна право на главата на Евгений Сердюк. Украинецът изпревари Християн Петров и вкара с глава за 1:0 в полза на домакините.

ЦСКА-София бе много близо до изравняване в самия край на полувремето. Тобиас Хайнц свали центриране за Енес Махмутович, който обаче не успя да овладее топката в наказателното поле. Тя все пак стигна до Амос Юга, но ударът на капитана на гостите бе избит пред голлинията.

Така ЦСКА 1948 се оттегли на почивка с гол преднина, но и с човек по-малко. Секунди преди края на редовното време Неделко Пишчевич извърши нарушение срещу Марселино Кареасо и бе изгонен от главния съдия Иво Андреев с втори жълт картон.

ЦСКА-София натисна в началото на второто полувреме и стигна до изравнителен гол в 66-ата минута, като в основата бяха двама футболисти, влезли в игра осем по-рано. Джонатан Линдсет отклони пас зад гърба на защитата и Данило Асприля преодоля Петър Маринов за 1:1.

ЦСКА 1948 отговори бързо с много чисто положение. Резервата Антонио Вутов получи топката на крак след центриране от ъглов удар, но стреля далеч над напречната греда. Последната ситуация обаче бе за ЦСКА-София в четвъртата минута на добавеното време и тя бе реализирана. Линдсет изведе резервата Олаус Яир Скаршем в наказателното поле и той се разписа за крайното 2:1 с удар до гредата.

Линдсет завърши мача с две асиситенции, а за второто попадение на вицешампионите голям принос имаше Матиас Фаетон, който направи успешен дрибъл покрай няколко играчи на ЦСКА 1948.

Първа лига, 24-ти кръг, събота:

ЦСКА 1949 - ЦСКА-София - 1:2 (1:0)
Ст. „Витоша“, Бистрица
ЦСКА 1948: Петър Маринов, Росен Божинов, Симеон Василев, Теодор Иванов (80 Райън Бидунга), Талис (46-Емил Ценов), Педриньо, Бирсент Карагарен, Парвиз Умарбаев, Неделко Пишчевич, Радослав Кирилов, Евгений Сердюк (66-Антонио Вутов);

ЦСКА-София: Густаво Бусато, Мартин Стойчев, Енес Махмутович, Християн Петров, Тибо Вион, Амос Юга, Станислав Шопов (58-Данило Асприля), Матиас Фаетон, Тобиас Хайнц (82-Емануел Шакич), Фернандо Каранга (58-Джонатан Линдсет) и Марселино Кареасо (46-Олаус Яир Скаршем).
голмайстори: 1:0 Евгений Сердюк 11, 1:1 Данило Асприля 66, 1:2 Олаус Яир Скаршем 90+4

червен картон: Неделко Пишчевич 45 (ЦСКА 1948)