0

Д ублиращият отбор на ЦСКА 1948, който играе във Втора дивизия, начело с новия си треньор Вальо Илиев победи Миньор Перник с 1:0 в контролна среща по футбол. Перничани са водени от бившия съотборник на Вальо Илиев на Армията Христо Янев-Джуджето (двамата се засякоха между 2004 и 2006 г.).

През първото полувреме на мача, игран на стадиончето на Царско село, нямаше чисти ситуации за гол, но пък имаше червен картон. Той бе за играча на Миньор Михаел Орачев, който фаулира откъсващия се сам срещу вратаря Кристофър Ачемпонг и бе изгонен в 35-ата минута.

Перничани доиграха десетина минути до края на полувремето с човек по-малко, но върнаха Орачев на терена в началото на второто със съгласието на съперника в контролата.

ЦСКА 1948 пък вкара единствения гол в 58-та минута чрез 17-годишния Кристиан Николов, който бе изведен сам срещу Никола Виденов и преодоля вратаря на Миньор.