0

Ч ерно море пропусна възможност да дръпне на върха в Първа лига след като изненадващо загуби 0:2 от Берое в Стара Загора.

"Моряците" са равни по точки с Лудогорец и ЦСКА-София, но те и "червените" имат два мача повече от разградчани.

За Берое това бе първа победа и първи гол от 24 ноември миналата година, когато старозагорци биха с 2:1 Хебър. Оттогава отборът нареди загуби на нула от Крумовград (0:1), Славия (0:3), Лудогорец (0:2) и ЦСКА-София (0:3),  като завърши и 0:0 с последния Етър.

Срещу Черно море Берое поведе още в началото на мача. Себастиан Вия стреля и топката рикошира в ръката на защитник на "моряците", а главният съдия Михаел Павлов даде дузпа. Самият Вия я вкара за 1:0.

Старозагорци удвоиха преднината си в 38-та минута. Вия отне топката в половината на Берое и подаде на Франсиско Сагардия, който проби отляво, почти до аутлинията центрира към дъгата и Карлос Сегундо наниза втория гол с красив удар.

Черно море направи няколко положения през второто полувреме, но така и не успя да реализира гол.

Шут на Пабло Гарсия след близо час игра прелетя покрай вратата, а завърналият се в отбора Илиан Илиев-младши бе спрян от стража на домакините Артур Мота малко по-късно.

Първа лига, 24-ти кръг, събота:

Берое - Черно море - 2:0 (2:0)

Ст. „Берое“, Стара Загора
Берое: Артур Мота, Лучано Скуадроне, Жорди Говеа, Франциско Сагардия (65-Вини Трибуле), Уерик Каетано, Хуан Саломони, Карлос Алгара, Сегундо Пачаме (82-Стефан Гаврилов), Дамян Йорданов (76-Дани Политино), Себастиян Вия и Викторио Вълков (46-Муса Диало);
Черно море: Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Виктор Попов, Цветомир Панов (68-Дани Мартин), Даниел Димов (46-Андреяс Калкан), Васил Панайотов (68-Исмаил Иса), Пабло Гарсия, Мазир Сула, Илиан Илиев-младши (80-Мишел) и Атанас Илиев.
голмайстори: 1:0 Себастиян Вия 12-дузпа, 2:0 Карлос Сегундо 38
главен съдия: Михаел Павлов
жълти картони: Лучано Скуадроне, Себастиян Вия, Жорди Говеа (Берое); Даниел Димов, Пабло Гарсия (Черно море).

По-рано днес:
ЦСКА 1949 - ЦСКА-София - 1:2 (1:0)
голмайстори: 1:0 Евгений Сердюк 11, 1:1 Данило Асприля 66, 1:2 Олаус Яир Скаршем 90+4
червен картон: Неделко Пишчевич 45 (ЦСКА 1948)

Локомотив София - Славия        1:2 (1:0)
голмайстори: 1:0 Антони Иванов 24, 1:2 Владимир Николов 47, 63