0

С лед като Крумовград и ЦСКА 1948 направиха 1:1 в откриващия мач от 11-ия кръг на Първа лига, и втората среща за деня завърши при същия резултат.

Арда и мултинационалният Берое, съставен предимно от латиноси, запазиха точковия паритет с голове през второто полувреме.

Гостите от Стара Загора поведоха чрез доминиканеца Хуан Карлос Пинеда в 66-ата минута. С прекрасно изпълнение в 80-ата обаче Тонислав остави Арда непобедена у дома от началото на сезона.

Заралии, от своя страна, пък сложиха край на кошмарна серия в двубоите с този съперник, тъй като до момента нямаха дори спечелена точка в Кърджали. От 6 мача Арда имаше 6 победи у дома.

За Берое това беше сефтето без аржентинския треньор Хосе Луис Ачиари, който напусна клуба преди дни. Наследникът му – испанецът Хесус Урибесалго, обаче не бе на пейката, а тима води помощникът Алехандро Сагера.

Арда е на 6-о място в класирането с 15 точки, с 1 повече от заемащия 8-а позиция.