0

Б отев Враца отнесе второ поредно 0:4 в Първа лига от „червен“ отбор – след като падна в предишния кръг от ЦСКА 1948 като домакин, сега повтори резултата и в гостуването си срещу ЦСКА-София на празната заради наказание „Българска армия“.

Отборът на Стойчо Младенов реши мача с 3 гола до почивката на Маурисио Гарсес, Жорди Кайседо и Юрген Матай. Разписа се и българин – влезлият като резерва Георги Йомов закова крайното 4:0 през второто полувреме срещу отбора на бразилеца Даниел Моралес, който на Армията между 2016 и 2020 г. бе помощник треньор на Стамен Белчев (2 пъти), на Любо Пенев и на Бруно Акрапович.

Старши треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов направи промени в състава и започна с двама нападатели – Жорди Кайседо и Бисмарк Чарлс, а освен Гарсес, като титуляр започна и Йоан Баи за сметка на национала Георги Йомов.

„Червените“ поведоха с първата си голова атака в 26-а минута. Гарсес, който за първи път започна титуляр с червената фланелка, получи пас от Йоан Баи, докопа топката преди вратаря Костов и я прати в опразнената врата.

В 35-а минута стражът на ЦСКА Густаво Бусато изпрати дълъг пас към Жорди Кайседо, който се измъкна от опеката си и от границата на наказателното поле прецизно прати топката в горния ляв ъгъл за 2:0.

Капитанът Матай отбеляза третия гол за домакините в добавеното време на първата част с глава след корнер на Жеферсон.

Второто полувреме започна с голова ситуация пред вратата на ЦСКА. Карло Мухар върна топката неточно към Мено Кох и влезлият като резерва Мохамед Бентахар се озова на стрелкова позиция, но вратарят Бусато демонстрира рефлекс и спаси.

В 76-а минута Йомов вкара втория си гол за последните три шампионатни мача. Националът овладя добре топката след центриране на Матай и оформи крайното 4:0.

С победата ЦСКА се приближи на точка до лидера Лудогорец, който утре приема Славия.

Статистика

ЦСКА - Ботев Враца – 4:0 (3:0)

ЦСКА: Густаво Бусато, Иван Турицов, Юрген Матей, Мено Кох, Амос Юга, Карло Мухар, Маурисио Гарсес, Йоан Баи (59-Георги Йомов), Бисмарк Чарлс (72-Яник Вилдсхут), Жорди Кайседо (72-Калоян Кръстев), Жеферсон (80-Християн Петров)

Ботев Враца: Красимир Костов, Диего Фераресо (87-Луис Фелипе), Илия Миланов, Костадин Ничев, Мартин Николов, Антонио Георгиев, Стефан Гавраилов (46-Мохамед Бентахар), Чавдар Ивайлов, Антон Фасе (65-Християн Петков), Юлиан Ненов (86-Красимир Тодоров) Карлос Со (46-Мартин Петков)

голмайстори: 1:0 Маурисио Гарсес 26, 2:0 Жорди Кайседо 35, 3:0 Юрген Матай 45+1, 4:0 Георги Йомов 76

стадион: Българска армия /мачът се игра при закрита врата заради наказание на ЦСКА-София/

главен съдия: Георги Иванов

жълти картони: Турицов (ЦСКА); Илия Миланов, Чавдар Ивайлов (Ботев Враца)