0

У дарен ден отчетоха от Ботев Враца. Тимът се похвали с ново попълнение - договор подписа 23-годишният колумбиец Сантиаго Рамирес Монтоя. Футболистът играе като атакуващ халф. Ботев ще бъде първи европейски отбор на Монтоя, който идва от ФК Атлетико от Сантиаго де Кали в родината си.

Любимецът на феновете Красимир Костов подписа нов договор, а това стори и Диего Фераресо. После Ботев  постигна класическа победа с 3:0 срещу Спартак Варна във втората си контрола през лятото.

Победата можеше да бъде и по-изразителна, но футболистите на Росен Кирилов пропуснаха няколко много чисти голови положения. Даниел Генов вкара първия гол в мача в 5-ата минута. Попадението дойде след изпълнение на ъглов удар. През втората част блесна намиращият се на проби бивш играч на Септември Симитли Жан-Пиер Да Силва, който вкара два гола в 67-ата и 70-ата минута на двубоя. При първия излезе сам срещу вратаря и го преодоля, а след това нанесе хубав удар извън наказателното поле.