0

Ц СКА 1948 се обиграва все по-добре да рита с 10 души на мач, като изтръгна 1:1 срещу Славия на стадиончето в Бистрица. Още в третата минута сърбинът Пишчевич бе изгонен за фаул след като топката го „ухапа“ при късо подаване от съотборник към него в централната зона на игрището.

Той изгуби топката срещу Владимир Николов и след това фаулира откъсващия се сам към вратата нападател на "белите". Главният съдия Георги Давидов показа директен червен картон за сърбина.

Осем минути след това Тони Тасев центрира в наказателното поле и Владимир Николов асистира за Иван Минчев, който с удар от наказателното поле даде аванс за Славия.

Последваха нови опити за гол от страна на Тасев и Галин Иванов, а в 38-ата минута Даниел Наумов се намеси решително след опасен шут на Кристиян Стоянов.

След почивката "белите" контролираха събитията на терена, но Тони Тасев и Николай Христов направиха пропуски пред вратата на домакините.

Постепенно „червените“ се събудиха, а в 84-ата мин. след корнер откъм левия фланг на Талис Бирсент Карегерен закова с глава 1:1 пред любуващите му се отблизо в пеналта 4-5 играчи на „белите“.

Статистиката отчете 18 фаула за Славия срещу 5 за ЦСКА, който се разписа с един от двата точни удара през мача при втория корнер за 90 мин.

Това бе втори от общо 3 официални мача на ЦСКА 1948 тази година, в който отборът завършва с човек по-малко. В първия – финала за Суперкупата на България срещу Лудогорец, загубен след 1:1 в игровото време и 2:4 с дузпи, „червените“ останаха с 10 в 48-ата мин., но и тогава успяха да изравнят.

Първа лига, 22-и кръг, неделя:

ЦСКА 1948 - Славия - 1:1 (0:1)
Ст. „Витоша“, Бистрица

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Симеон Василев (46-Джонатан Перейра), Реян Даскалов, Росен Божинов, Стив Фуртадо, Неделко Пишчевич, Емил Ценов, Марио Топузов (63-Никола Илиев), Талис (89-Марто Бойчев), Бирсент Карагарен, Евгений Сердюк (73-Парвиз Умарбаев)
Славия: Светослав Вуцов, Ерол Дост, Велко Йеленкович, Виктор Генев, Венцислав Керчев, Кристиян Стоянов (75-Чунг До), Иван Минчев, Емил Стоев (56-Денислав Александров), Галин Иванов, Тони Тасев (75-Роберто Илиев, Владимир Николов (56-Николай Христов)

голмайстори: 0:1 Иван Минчев 12, 1:1 Бирсент Карагарен 84
червен картон: Неделко Пишчевич (ЦСКА 1948) 3

жълти картони: Стив Фуртадо, Никола Илиев (ЦСКА 1948), Венцислав Керчев, Иван Минчев, Денислав Александров, Галин Иванов (Славия)
главен съдия: Георги Давидов

Локомотив София - Крумовград - 0:2 (0:1)
голмайстори: 0:1 Серкан Юсеин 19, 0:2 Александър Колев 90+5

от събота:

Локомотив Пловдив - Хебър Пазарджик - 1:2 (1:0)
голмайстори: 1:0 Христо Иванов 10, 1:1 Марк-Емилио Папазов 51, 1:2 Шейх Диаманка 90+12
червен картон: Ангел Лясков 90+8 (Локомотив)

Черно море - ЦСКА-София - 1:0 (0:0)
голмайстор: 1:0 Живко Атанасов 88
червени картони: Фернандо Каранга (ЦСКА) 72, Мазир Сула (Черно море)  84

Левски - Арда - 4:0 (3:0)
голмайстори: 1:0 Марин Петков 9, 2:0 Патрик-Габриел Галчев 33, 3:0 Фабио Лима 44, 4:0 Джавад ел Джемили 50
червен картон: Милен Стоев 52 (Арда)