0

Първенството навлезе във фаза от непрекъснати спринтове, защото за 7-8 отборите трябва да изиграят по три мача покрай междинния кръг през седмицата. Тук вече натрупването на много мачове през сезона започва да играе своята роля, а най-потърпевшият отбор е Лудогорец, който освен за първенство, изигра 16 мача в евротурнирите, продължава да играе и за Купата на България.

Въпреки огромното натоварване на основните играчи, Лудогорец показва изключителна физическа подготовка, а през второто полувреме прегазва съперника си, което се видя ясно и в двубоя с Левски, а и преди това срещу Локо Пловдив, когато постави съперника си под напржение в края и вкара победното попадение в 90-ата минута. Десният бек Аслак Фон Витри е най-заетият играч този сезон в елита, като дори няма вратар, който да е бил толкомва минути на терена. Освен това норвежецът играе на позицията, която изисква най-много движение, особено при стила на „орлите“. Петте гола и шестте асистенции на Витри в първенството са показателни за  качеството и естеството на играта му. Освен това норвежецът се предпазваше добре от контузии, но в крайна сметка падна жертва на една такава и ще пропусне мача с Пирин. Той обаче се размина с тежката травма. Витри има 42 мача и 3476 минути, а непосредствено след него е Якуб Пьотровски пак с толкова мачове и само 8 минути по-малко. За Пьотровски наказанието срещу Пирин също дойде в удобен момент, за да може полякът да си вземе малко въздух. Полският национал също играе с енергия все едно е задвижван от ядрен реактор, покрива огромен периметър, спира атаките на съперника и се включва изключително успешно в офанзивен план с пасове, голове и асистенции.

Цялата разработка четете в днешния брой на "Мач Телеграф"