0

Л окомотив Пловдив постигна пета поредна победа в първенството, след като победи Арда с 1:0. Голът отбеляза юношата на "смърфовете" Петър Андреев, който се появи на терена в 65-ата минута и в 69-ата отбеляза гола. Той дойде след брилянтна контраатака на домакините.

Гостите от Кърджали имаха възможност да изпълнят ъглов удар, топката стигна до Лъчезар Котев, който сбърка и тя бе отнета, за да позволи на Джовани да даде хубав пас на Андреев. Юношата на клуба се бе появил в игра само няколко минути по-рано, но това не му попречи да напредне и с хубав удар да вкара топката в мрежата на Арда.

Само няколко минути по-късно гостите също поразиха вратата на Локомотив чрез Станислав Иванов, но голът му не бе зачетен заради засада.

Така „черно-белите“ се поздравиха с крайния успех, който е пети пореден за тях и с 16 точки от 6 мача „смърфовете“ оглавиха еднолично временното класиране в Първа лига. Арда остава на осмата позиция в подреждането със 7 точки, колкото има и седмият ЦСКА 1948.