0

С ъвсем по калчовски и катеначовски стартира новият сезон в италианската Серия „А”.

И 4-те съботни мача на Ботуша завършиха хикс.

Дженоа не позволи на Интер да започне по шампионски на своя „Луиджи Ферарис”, изтръгвайки точката в последните секунди на 5-минутното добавено време чрез Жуниор Месиас за 2:2. Домакините излязоха напред след малко повече от четвърт час игра с гол на Алесандро Воляко. „Нерадзурите” обаче се виждаха победители след попадения на французина Маркус Тюрам (30,82), за да дойде драмата накрая.

Така Интер записа трето поредно реми като гост на Дженоа. Впрочем, действащ шампион едва за втори път в последните 13 години тръгва с фалстарт в маратона за защита на титлата си.

Кръвният враг на Интер – Милан, пък беше на няколко минути от сензационна домакинска загуба, но все пак се добра до 2:2 с Торино. „Биковете” дръпнаха с автогол а Малик Тиау (30) и точен изстрел на Дуван Сапата (68). Дебютиралият за „росонерите” европейски шампион с Испания Алваро Мората намали в 89-ата, а Ноа Окафор изравни в 90+5.

По този начин Милан остава без домакинско поражение в Серия „А” от Торино от далечната 1985-а.