0

М илан победи с категоричното 4:1 у дома Монца в двубой от 11-ия кръг в италианската Серия А. Българският национал Валентин Антов започна като титуляр за гостите и остана на терена през цялата среща.

В 16-ата минута Брахим Диас се разписа след добра индивидуална изява, а Стефано Сенси пропусна да изравни осем минути след това.

Второто попадение във вратата на новака в елита падна в 41-ата минута, когато Дивок Ориги намери Диас и той отново реализира с удар в левия ъгъл.

В 65-ата минута Жуниор Месиас асистира за попадението на Дивок Ориги, но пет минути след това Филипо Ранокия реализира почетен гол за Монца.

Крайното 4:1 беше оформено от португалеца Рафаел Леао в 84-ата минута.

Шампионите са на второ място във временното класиране с актив от 26 точки, колкото има и лидерът Наполи.