0

В ицешампионът Арсенал направи голям мач и завърза до краен предел битката за титлата, след като победи настоящия лидер във Висшата лига Ливърпул с резултат 3:1 в голямото дерби от 23-ия кръг на първенството.

Всичко стартира от Букайо Сака, който откри в 14-ата, но в третата минута на добавеното време на първата част Габриел Магаляеш си отбеляза автогол, за да възстанови паритета.

Габриел Мартинели даде нов аванс на домакините в 67-ата минута след груба грешка на Алисон и Върджил ван Дайк, а кошмара на мърсисайдци Леандро Тросар оформи крайния резултат във втората минута от добавеното време.

Мърсисайдци завършиха двубоя и с човек по-малко, след като Ибрахима Конате беше изгонен за два жълти картона в 88-ата минута.

Успехът на "артилеристите" завърза битката за титлата и прекъсна серията от 11 мача без загуба на Ливърпул. Арсенал заема второто място в класирането с 49 точки, две по-малко от лидера Ливърпул. Трети е Манчестър Сити с 46 точки и два мача по-малко.