0

А тлетико Мадрид постигна минимално победа в свой стил с 1:0 над Майорка в мач от 14-ия кръг на испанското футболно първенство. Единственият гол бе дело на Антоан Гризман в средата на второто полувреме, а с него "дюшекчиите" събраха 31 точки от 13 срещи и се доближиха на само три точки зад лидера Хирона.

"Дюшекчиите" имаха сериозно игрово предимство, особено до реализирането на гола в 63-тата минута, но точните удари към вратата на Предраг Райкович практически липсваха. Все пак Гризман намери начин да прати топката в мрежата след центриране на Марио Ермосо.

В края на мача Майорка имаше шанс да изравни, но Амат Ндиайе пропусна от чиста позиция. Загубата остави островитяните на 17-о място в класирането със само 9 точки, точно над зоната на изпадащите. Атлетико е на трето място в подреждането.