0

А встрия победи с 1:0 като гост Азербайджан и се класира за финалите на Евро 2024. Попадение на Марсел Забитцер от дузпа през втората част осигури на австрийците трето поредно участие Европейско първенство.

В 18-ата минута Конрад Лаймер пропусна да даде аванс в полза на гостите, а съотборникът му Саша Калайджич също не беше точен 11 минути по-късно.

Най-доброто положение за гол за Азербайджан беше пропуснато от Рамил Шейдяев пет минути преди почивката.

В 47-ата минута Рахил Мамадов игра с ръка в наказателното поле на домакините и Забитцер превърна в гол отсъдения 11-метров наказателен удар.

По-малко от 180 секунди след това Кристоф Баумгартнер пропусна да се разпише във вратата на азербайджанския тим.

Дълбоко в допълнителното време Гуидо Бургщалер получи втори жълт и съответно червен картон, оставяйки Австрия в намален състав. Гостите се класират за Евро 2024 с актив от 16 точки, като заемат второ място в класирането в квалификационна група "F".

Лидерът в подреждането Белгия също е с 16 точки и вече се класира за участие на финалите на Европейския шампионат в Германия следващото лято. По-късно тази вечер "червените дяволи" посрещат състава на Швеция.