0

Ш окиращо, но факт – Барселона отпадна от Шампионската лига! Това стана факт, след като каталунците паднаха с 0:3 от Байерн в Мюнхен, а в другия мач от групата Бенфика победи с 2:0 Динамо Киев. Барса отива в Лига Европа, което едва ли допада на феновете на гранда. Баварците решиха всичко пред празните трибуни в Мюнхен още до почивката. В 34-ата минута Роберт Левандовски влезе в ролята на асистент и качи топката на главата на Томас Мюлер, който отново порази любимата си жертва в Европа. В края на полувремето Лирой Сане с феноменален удар с левия крак не остави шансове на Марк-Андре Тер Стеген, правейки 2:0. След час игра Джамал Мусиала вкара за  3:0, бележейки първото си попадение в турнира. В другия мач от групата Бенфика водеше с 2:0 още до 22-ата минута след попадения на Яремчук и Жилберто и интригата на практика липсваше.
Отпадането от Шампионската лига удря по и без това празната каса на  каталунците. Те губят 20 млн. евро, заради това, че отиват в Лига Европа. Ако вторият по сила евротурнир бъде спечелен, то в Барселона ще прибере 15 млн. евро.
Друг испански тим също отпада от Шампионската лига. Става дума за Севиля. Андалусийци отиват в любимия си турнир Лига Европа, след като допуснаха поражение от РБ Залцбург с 0:1. Освен австрийците напред продължава и Лил. Французите смазаха като гост Волфсбург с 3:1.

Снегът в Бергамо пък отложи за четвъртък от 16:30 часа голямата и много важна битка между Аталанта и Виляреал. Двата тима влизат в този мач съответно с 6 и 7 точки и се борят за второто място в група  F. 20 минути безуспешно домакините се опитваха да почистят терена, но в крайна сметка от УЕФА решиха да преместят двубоя за четвъртък. В другата среща от групата странният състав на Манчестър Юнайтед направи 1:1 с Йънг Бойс.
Много интересно беше и в ранните мачове. Там еврошампионът Челси изпусна първото място в група Н, след като позволи Зенит да му изравни в продължението за 3:3. От това се въползва Ювентус, като италианците биха с 1:0 Малмьо и завършиха на първото място. Жребият за 1/8-финалите на Шампионската лига е в понеделник.