0

Б ългаринът Никола Цанев беше на вратата на националния отбор по футбол на Нова Зеландия, който завърши 1:1 с ДР Конго в контролна среща, която се проведе в испанския град Мурсия.

Нападателят на Галатасарай Седрик Бакамбу откри резултата за африканския отбор веднага след началото на второто полувреме. Но Крис Ууд от дузпа в 91-ата минута изравни за крайното 1:1.

Никола Цанев е роден в Уелингтън (Нова Зеландия), а баща му е бивш баскетболист на Левски-Спартак от 80-те години.

В момента e футболист на английския Уимбълдън от Лига 2.

За 26-годишният Цанев това беше мач номер 2 с националната фланелка на Нова Зеландия.

На 17-и този месец новозеландците ще играят в Лондон нова контролна среща с Австралия, а високият 1,95 м вратар с български произход отново ще бъде под рамката.