0

Б орусия Дортмунд победи Херта с 4:1 в мач от 21-вия кръг на Бундеслигата. С шестия си пореден успех футболистите на Един Терзич се изравниха с Байерн и Унион (Берлин) на върха в класирането, като и трите отбора имат по 43 точки. Херта остава на предпоследната позиция със 17 точки.

В 27-ата минута Борусия излезе напред. Марко Ройс подаде към Карим Адейеми , който се завъртя с пета и вкара атрактивно попадение. Само пет минути по-късно Карим Адейеми центрира към Дониел Мален и нидерландският нападател се разписа. При атаката обаче направилият чудесен мач Адейеми получи контузия и бе принудително заменен.

В началото на второто полувреме Херта върна един гол чрез Люка Тусар. В 76-ата минута Марко Ройс даде аванс от 3:1 за Борусия, след като се разписа пряк свободен удар. В последната минута Юлиан Брант оформи крайното 4:1.

В късния неделен мач Майнц се наложи над Байер Леверкузен като гост с 3:2. Гостите откриха резултата в 26-ата минута с гол на френския защитник Антони Каси. Три минути по-рано обаче Едмонд Тапсоба пропусна дузпа за домакините.

Отборът от Леверкузен успя да изравни малко след половин час игра с попадение на Надием Амири. Майнц отново излезе напред в добавеното време на първата част, като голмайстор бе Леандро Барейро.

Байер отново стигна до равенството чрез нападателя си Патрик Шик. Развръзката в края бе драматична, тъй като за задържане бе показан червен картон на Амин Адли от домакините, както и дузпа за Майнц. Тя бе реализирана от Маркус Ингвартсен, с което донесе трите точки на гостите.

С успеха Майнц 05 изпревари Байер Леверкузен в класирането и вече е на девето място, докато съперникът му остана на десета позиция.