0

Ю вентус постигна много трудна, но важна победа в 17-ия кръг на италианското първенство – 1:0 на собствен терен срещу Удинезе.

С този успех Юве събира 37 точки и излезе на 2-о място, на 4 от лидера Наполи. Удинезе е на 8-о място с 25 точки и шест поредни мача без победа.

Единственото попадение в мача вкара бразилецът Данило в 86-ата минута, след като Феде Киеза му сервира топката на един метър от празната врата. Резервата Леандро Паредес видя движението на Киеза, който тръгва от задна позиция, копна му топката над защитата.

25-годишният син на легендата Енрико Киеза видя намерението на аржентинеца, овладя близо до аут линията и пусна топката успоредно към Данило, който нямаше как да сбърка.

Мачът започна с минута мълчание в памет на починалите преди ден Джанлука Виали и бившия защитник на Ювентус Ернесто Кастано, починал на 5-и този месец, а Джанлука Песото прочете отворено писмо до Виали.