0

П ари Сен Жермен допусна изненадващо домакинско поражение от Лориен с 1:3 в мач от 33-ия кръг на Лига 1. Парижани играха 70 минути с човек по-малко след червен картон на Ашраф Хакими.

ПСЖ си остава първи във временното класиране с актив от 75 точки, но вторият Марсилия (67 т.) и Ланс (66 т.) са с мач по-малко. Лориен е десети с 48.

Лориен откри резултата още в 15-ата минута чрез Енцо Льо Фе. Килиан Мбапе обаче успя да изравни за парижани, които в този момент вече бяха с десет човека на терена. Още преди почивката обаче бретонците отново  поведоха чрез попадение на защитника Дарлин Йонгва.

В края на мача Шейх Диенг успя да вкара трети гол за Лориен, който бе отменен заради положение на засада, но две минути по-късно Диенг направи резултата 3:1.

Цял мач за ПСЖ изигра и Лионел Меси, който не се отличи с нищо на терена.