0

С ръбският нападател на Ювентус Душан Влахович откри резултата в първия осминафинал от Шампионската лига срещу Виляреал още в 32-ата секунда на ст. „Ел Мадригал“. Това бе дебютен мач в ШЛ за купения за 81 милиона евро от Фиорентина сръбски голмайстор. Той записа името си като дебютантът, разписал се най-бързо в турнира за Юве.

Голът му обаче не остана победен, тъй като „жълтата подводница“ се съвзе от полученото още от съблекалнята попадение. Тимът, трениран от Унай Емери, изравни 1:1 в 66-ата мин., когато Дани Парехо наказа изпусналия го Рабио след подаване на Капу в пеналта и стреля неспасяемо в десния ъгъл.

Тъй като вече отпадна правилото за головете на чужд терен, след 3 седмици на реванша в Торино на 16 март двата отбора подновяват битката от равни позиции в резултата.

В другия осминафинален мач от турнира във вторник вечерта носителят на трофея Челси се справи вкъщи с 2:0 с Лил.

Германският халф Кай Хаверц откри резултата в 8-ата минута, а в 63-ата американският нападател Пулишич направи 2:0, за да даде солиден аванс за лондонския тим за реванша в Северна Франция.

Играчите на Челси Матео Ковачич и Хаким Зиеш бяха сменени през второто полувреме заради контузии.