0

Х анс-Дитер Флик си направи харакири във Волфсбург! Германия бе унижена от Япония с 1:4 в контрола, която е част от подготовката на Бундестима за Европейското първенство през следващото лято, на която страната е домакин. Великата футболна сила пък стигна до там да отнася подигравки за някои комични ситуации. Но какво се случи в мача.

Още в 12-ата минута Юня Ито вкара за гостите. Седем минути по-късно Лирой Сане изравни. В 22-ата минута Аясе Уеда отново изведе „самураите” напред в резултата. В 90-ата минута Такума Асано вкара трето попадение за своя отбор, а крайният резултат оформи Ао Танака. Вратарят на Маншафта Марк-Андре тер Стеген пък спаси Германия от още по-изразителна загуба.

След последния съдийски сигнал феновете във Волфсбург изпратиха селекционера Ханзи Флик и футболистите с освирквания. Това може да се окаже и един от последните мачове за специалиста начело на Бундестима, тъй като това беше трето поредно поражение в контролите за отбора.