0

Н ационалният отбор на Германия завърши кошмарна година, след като загуби с 0:2 при визитата си на Австрия в контрола.

Поражението бе шесто за Бундестима през 2023-та. Маншафта, който след уволнението на Ханзи Флик е воден от Юлиан Нагелсман, записа едва три победи, а два пъти завърши наравно. Както е известно, 4-кратните световни шампиони са домакини на Евро 2024 и поради тази причина играха само приятелски срещи. Австрия откри в резултата в 29-ата минута, когато Баумгартнер намери Марсел Забицер в наказателното поле и халфът на Борусия (Дортмунд) бе точен в долния десен ъгъл. Малко след почивката гостите останаха с човек по-малко, след като Лирой Сане си изкара директен червен картон. В 73-та минута Грегорич подаде на Баумгартнер, който с великолепен удар направи Кевин Трап безпомощен за крайното 2:0.