0

А встрия победи Италия с 2:0 в контролна среща, която се игра във Виена снощи. Домакините имаха възможност да вкарат още голове на „скуадра адзура“, докато италианците създадоха своите положения в последните 20 минути на двубоя.

Един от най-добрите моменти в мача бе попадението, което Давид Алаба отбеляза за 2:0. Капитанът на Австрия изпълни мощен пряк свободен удар от над 30 метра и направи безпомощен Джанлуиджи Донарума.

Австрия вкара гол още в 6-ата минута на двубоя. Марко Арнаутович организира атаката на домакините, подаде към Ксавер Шлагер, който преодоля Джанлуиджи Донарума и с брилянтен удар вкара за 1:0.

Еврошампионът Италия играе контроли, тъй като не успя да се класира за световното първенство в Катар.

В друга проверка Кипър победи Израел с 3:2 като гост в Петах Тиква. Само преди няколко дни българският национален отбор се справи срещу Кипър на техен терен.

Шаралампос бе точен за Кипър още във 2-ата минута, а Питас удвои в 24-ата.

Домакините успяха да изравнят след попадения на Глох в 66-ата и на Барибо само минута по-късно.

Кипър все пак спечели с гол на Йоану в 82-ата минута.

Румъния победи Молдова с категоричното 5:0 като гост в контролна среща, която се игра в Зимбру. Мотуран в 9-ата минута вкара първото попадение, а Драгуш в 40-ата отбеляза и втори гол.

През второто полувреме се разписаха Сикалду, Парасчив и Рус.

В друга проверка Ирландия спечели гостуването на Малта с 1:0. Точен са гостите бе Робинсон в 55-ата минута на двубоя.