0

С читаният за най-велик футболист в историята Лионел Меси се разписа отново за новия си американски отбор Интер Маями в трети пореден мач. Аржентинецът вкара два гола за победата с 3:1 над Орландо Сити, с което Интер Маями се класира за осминафиналната фаза на Купата на Лигите, в която участват отбори от Мейджър Лийг Сокър и мексиканското първенство.

За Бълхата нямаше никакво значение мястото и обстановката, дори гръмотевичната буря във Форт Лодърдейл, Флорида, която забави началото на мача с 95 мин., не можеше да спре аржентинеца.

Меси изведе домакините напред в седмата минута на мача с красив гол след виртуозна асистенция на Робърт Тейлър.

Орландо Сити изравни 10 минути по-късно след попадение на Сесар Араухо.

Интер Маями пак поведе в 51-ата минута след точно изпълнена дузпа от Джоузеф Мартинес, а в 72-ата Лионел Меси оформи крайното 3:1 в полза на домакините. Лео има вече 5 гола в три мача за Интер Маями по време на груповата фаза на турнира.

Своя дебют за Интер направи и друг бивш съотборник на Меси от Барса – Жорди Алба, с когото се оформи каталунски триумвират (Меси-Бускетс-Алба).
 Следващият съперник на Меси и съотборниците му ще бъде ФК Далас.