0

И ван Перишич даде победата на Интер Милан в продълженията на финала на Купата на Италия срещу Ювентус на Олимпийския стадион в Рим. Благодарения на двата гола на хърватина нерадзурите ще сложат във витрината си своята осма Купа на Италия след лудия финал на „Олимпико“.

За Ювентус и треньорът Макс Алегри горчилката е голяма – бианконерите приключват сезона с празни ръце.

Интер започна силно, овладя топката без колебание от самото начало и бързо бе награден – в седмата минута Брозович пусна на Барела, крилото след два финта откри резултата.

Хората на Алегри трябваше да реагират. Дибала и Куадрадо бяха тези, които се активизираха, като аржентинецът имаше две положения, но най-отчаян остана съотборникът му Влахович заради ръката на вратаря Ханданович, извадила по чудо удара му, когато агитката на Юве се готвеше да извика „Гол“.

Малко преди почивката бианконерите загубиха заради мускулна контузия Данило, на чието място влезе Мората. Именно испанецът донесе изравняването 1:1 в 50-ата мин., а само след 3 мин. Влахович изведе Ювентус напред и вдигна на крак тифозите на Старата госпожа.

Но Интер на Симоне Индзаги не беше приключен – в 80-ата мин. Чалханоглу изравни 2:2 от съмнителна дузпа за нарушение срещу Лаутаро от Киелини и Де Лигт.

В продълженията се развихри хърватинът Перишич: в 98-ата мин. Реализира нова дузпа за Интер за 3:2, а в 102-ата окончателно посече Юве с прекрасен удар с левачката за 4:2.

Купа на Италия, финал:

Ювентус – Интер 2:4 след прод.
Стадион „Олимпико“ (Рим), 68 000 зрители

ЮВЕНТУС: Перин, Данило (42' Мората), Де Лигт, Киелини (84' Артур), Сандро (91' Пелегрини), Куадрадо, Закария (67' Бонучи), Рабио, Бернардески (67' Локатели), Дибала, Влахович;

ИНТЕР: Ханданович, Скриниар, Де Врий, Д'Амброзио (63' Димарко) | Дармиан (63' Дъмфрис), Барела, Брозович, Чалханоглу (91' Артуро Видал), Перишич, Лаутаро (91' Алексис Санчес), Джеко (63' Кореа).

Голмайстори: 0:1 7' Барела; 1:1 50' Мората; 2:1 53' Влахович; 2:2 80' Чалханоглу (дузпа); 2:3 98' Перишич (дузпа); 2:4 102' Перишич.

Съдия: Паоло Валери.