0

М акар и да игра през почти целия мач с човек по-малко, европейският шампион Испания успя да победи с 4:1 като гост Швейцария в среща от група 4 на Лига "А" на Лигата на нациите.

В мача в Женева влезе в игра и швейцарският нападател на Лудогорец Квадво Дуа.

Испания успя да поведе още в четвъртата минута чрез Хоселу, а в 7-ата бе отменен гол на Бечир Омерагич за Швейцария заради игра с ръка.

Испания зашемети домакините с 2:0 в 13-ата мин., когато се разписа Фабиан Руис.

В 20-ата гостите останаха с 10 души заради директен червен картон на рендето Робин льо Норман, а Швейцария веднага се възползва от това и в 41-вата минута Зеки Амдуни намали на 1:2.

През второто полувреме селекционерът на Швейцария Мурат Якин потърси освежаване в атака с включването в 76-ата минута на Квадво Дуа на мястото на Бреел Емболо, но само секунди по-късно Испания вкара трети гол, отново чрез Руис.

Крайното 4:1 бе оформено от Феран Торес в 80-ата минута.

С победата Испаия събра 4 точки и заема второ място в групата, на две зад лидера Дания.

Швейцария е на последното четвърто място с 0 точки, на една зад тима на Сърбия.