0

Ш естима играчи бяха изгонени по време на мача за Купата на Русия между отборите на Зенит Санкт Петербург и Спартак Москва, а в един момент от мача настана истински хаос.

След редовните 90 минути победител нямаше, като се стигна до изпълнение на дузпи.

Боят настъпи след като Видмар Бариос от Зенит се сблъска с нападателя на Спартак Куинси Промес. След това бразилският защитник на Зенит Родригао влезе в сблъсък с Никилсън.

Мелето стана жестоко, а реферът трудно овладя ситуацията, като в боя се включиха и част от резервите на двата отбора.

Когато нещата приключиха реферът Москалев показа червени картони на Родриго, Бариос и Малкълм от Зенит, както и на звездите на Спартак Никълсън, Александър Соболев и резервния вратар Александър Селихов.

Зенит спечели мача с 4:2 след дузпи, след като резултатът след редовните 90 минути игра на Газпром Арена завърши 0:0.

Въпреки поражението Спартак завърши на първо място в група B на Купата на Русия, докато Зенит завърши трети в групата и ще трябва да играе за място в елиминациите.

Футболната федерация на Русия взе решение да промени формата на турнира за Купата и да се играят мачове в групова фаза, а не директни елиминации, тъй като трябва да бъде запълнена футболната програма.