0

Ю вентус победи Монца с 2:1 като домакин в среща от осминафиналите в турнира за Купата на Италия. В следващата фаза на надпреварата Ювентус ще срещне отбора на Лацио.

За гостите от Монца титуляр бе българинът Валентин Антов. Той игра до 82-ата минута на мача, когато бе заменен от Стефано Сенси, а в 59-ата минута получи жълт картон.

Мойс Кийн даде аванс на домакините още в осмата минута на двубоя, след като бе намерен в предни позиции от Уестън Маккени, а в 24-ата Матиа Валоти изравни за Монца.

Самюъл Илинг и Матиас Суле пропуснаха възможности за Ювентус в рамките на две минути между 34-ата и 36-ата, а в 49-ата и Кийн не успя да преодолее вратаря на гостите. В 76-ата минута Мойс Кийн вкара топката в мрежата на Монца, но попадението не бе зачетено заради засада.

Със страхотен удар две минути по-късно, влезлият като резерва Федерико Киеза реализира за 2:1, носейки успеха на Ювентус.