0

Ю вентус стигна до успех с 2:1 над Сасуоло в мача им от 34-ия кръг на Серия А. Пауло Дибала и Мойс Кийн донесоха победата за торинци след като преди това Распадори беше дал аванс на "неровердите".

След успеха Ювентус има 66 точки на четвъртото място в класирането, на една зад третия Наполи и осем пред петия Рома. Сасуоло остава на 10-а позиция с 46 точки.

Джакомо Распадори в 38-ата минута откри резултата за домакините. Секунди преди почивката аржентинският нападател Пауло Дибала изравни.

Алваро Мората пропусна отлична възможност да направи 2:1, но вратарят Андреа Консили спаси удара му с глава.

Две минути преди края на редовното време Мойс Кийн донесе успеха за "Старата госпожа".

"Отборът израсна много, но трябва да ръководим мачовете по-добре. Не мисля за смяна на много играчи, но ще ни трябват един или двама нови. Отборът прави добър сезон. Има малко умора, но благодаря на момчетата. Сега имаме добро предимство пред петото място, изоставаме с една точка зад Наполи и трябва да продължим да работим", каза старши треньорът на Ювентус Масимилиано Алегри пред "Sky Sport Italia".