0

Ю вентус победи Аталанта с 2:0 във възлов мач за разпределение на местата, даващи право на участие в Шампионска лига в Серия А.

Дебютен гол на английския талант Самюел Айлинг и попадение на сръбската звезда Душан Влахович донесоха ценни три точки за "Старата госпожа", с които тимът измести Лацио от второто място в класирането.
Аталанта остава на 6-о място в таблицата с 58 точки.

През първата част Аталанта бе по-активният отбор. Най-добрата ситуация за гол се откри пред Джорджо Скалвини в 25-ата минута след центриране от корнер, но ударът на играча на Аталанта с глава срещна гредата зад Шчесни.

През втората част играчите на Ювентус демонстрираха повече острота в атака и това даде резултат.

В 56-ата минута Самюел Айлинг-Джуниър вкара първия си гол в Серия А и изведе Ювентус за 1:0. 19-годишният англичанин отне топката от съперников футболист в средата на терена, подаде на Рабио, който центрира прострелно, а при отскочилата топка Айлинг я засече в мрежата.

В добавеното време Душан Влахович  беше изведен на границата на наказателното поле от Федерико Киеза и с мощен удар в горния десен ъгъл не даде шанс на вратаря за крайното 2:0.