0

А л Насър и Кристиано Роналдо се измъчиха у дома срещу 12-ия във временното класиране на Саудитска Арабия Абха. Тимът на португалската звезда изоставаше с 0:1 до 78-ата минута, но с два гола за 8 минути обърна. Тимът остава на второ място във временното класиране с 49 точки, само на една зад лидера Ал Итихад,. Абха има 23 точки, на шест над спасителния бряг.

Абха поведе в 26-ата минута след грешка в отбраната на Ал Насър. Сад Бгуир отне топката и намери Абдулфатах Адам Мохамед, който с мощно изпълнение под напречната греда не остави шансове на Наваф Ал-Акиди. В 78-ата минута резултатът бе изравнен. Голмайстор бе Кристиано Роналдо, който заби гол от пряк свободен удар от около 30 метра разстояние до вратата.

Ал Насър получи дузпа в 86-ата минута. Но шокиращо с изпълнението ѝ не се нагърби Кристиано Роналдо, а Андерсон Талиска. Бразилецът реализира и донесе победата на Ал Насър, а Кристиано дори бе един от първите, които го гушнаха за гола.