0

У нион Берлин измъкна точка от шампиона Байерн Мюнхен в двубой от петия кръг на Бундеслигата. Двубоят на "Старото лесничейство" завърши 1:1 и двата отбора делят третото място в класирането с равни точки - по 11.

Унион поведе с гол на Шералдо Бекер в 12-а минута, а три по-късно Йозуа Кимих изравни за баварците и този резултат се запази до края.

Фрайбург оглави таблицата след победа с 3:2 като гост на Байер Леверкузен. На "БайАрена" домакините поведоха с гол Демирбай, но Фрайбург обърна с голове на Гинтер и Грегорич.

Чешкият национал Патрик Шик изравни за 2:2 в 65-а минута, но седем по-късно японецът Рицу Доан донесе трите точки за Фрайбург.

За Леверкузен поражението е четвърто за сезона и тимът е в долната половина на таблицата.

Българският халф Илия Груев влезе като резерва в края за Вердер Бремен при победата над Бохум с 2:0 като гост.

Груев се появи на терена за добавеното време, а минута след неговото влизане Вердер стигна до втори гол след точно изпълнена дузпа от Никлас Фюлкруг. Преди това отново Фюлкруг се разписа в 86-а минута.

Първа бундеслига на Германия, 5-ти кръг, събота: Байер Леверкузен - Фрайбург         2:3, Бохум - Вердер Бремен               0:2, Щутгарт - Шалке 04                  1:1, Унион Берлин - Байерн Мюнхен        1:1, Волфсбург - Кьолн                   2:4,
От 19:30 ч.: Айнтрахт Франкфурт - РБ Лайпциг;
от петък: Борусия Дортмунд - Хофенхайм        1:0

неделя: Аугсбург - Херта Берлин , Борусия Мьонхенгладбах – Майнц.