0

К ьолн победи Борусия Дортмунд с 3:2 в страхотен мач от 8-ия кръг на Бундеслигата. „Козлите” трябваше да правят обрат, за да стигнат до успеха на своя стадион. В 31-ата минута Юлиан Брандт откри резултата, но в началото на втората част Флориан Кайнц изравни. В 56-ата минута Щефан Тигес направи 2:1, а в 72-ата минута Деян Любичич вкара трети гол за домакините. Крайният резултат оформи Бено Шмитц, поразявайки собствената си врата.

Дортмунд остава на 4-о място във временното класиране с 15 точки, докато Кьолн е с две точки по-малко.

В друг мач Айнтрахт Франкфурт нанесе първа загуба на Унион Берлин този сезон. "Орлите" се наложиха с 2:0 у дома над "железните". Точни за успеха на своите бяха Марио Гьотце (12) и Йеспер Линдстрьом (42). В 68-ата минута Рандал Коло Муани беше изгонен.

Фрайбург победи Майнц с 2:1 у дома. Още в 3-ата минута Михаел Грегорич даде аванс на домакините, а в 43-ата минута Даниел Кофи-Киере удвои. В началото на второто полувреме Аарон Мартин върна Майнц в мача, но гостите нямаха сили за нещо повече.

С успеха Фрайбург се изравни по точки на върха във временното класиране с Унион - двата отбора имат по 17. Майнц е с 11 точки на 10-о място.