0

С ветовният шампион Аржентина победи Гватемала с 4:1 в приятелски мач, игран в Ландовър, САЩ. Лионел Меси и Лаутаро Мартинес вкараха по два гола за световните шампиони в последната проверка на тима преди старта на Копа Америка.
Още в 4-ата минута на срещата гватемалците поведоха с автогол на Лисандро Мартинес. Почти веднага аржентинците изравниха с попадение на капитана Лионел Меси. Преди почивката Лео отстъпи на Лаутаро Мартинес да бие дузпа и той не сгреши от наказателния удар: 2:1 за „гаучосите“.

През второто полувреме Мартинес отбеляза втори гол след асистенция на Меси, който сам закова крайното 4:1 с второто си попадение в 77-ата минута след пас на Анхел Ди Мария.

Националният отбор на Аржентина се подготвя за Копа Америка, която ще се проведе от 20 юни до 14 юли. Аржентинците ще играят в група А срещу Перу, Чили и Канада.