0

Л идерът в Серия А Наполи направи поредна крачка към титлата в Италия след рутинна домакинска победа с 3:0 срещу последния в таблицата Кремонезе.

Неаполитанците взеха реванш от този съперник за отпадането за Купата на Италия миналия месец и с лекота прибавиха поредни три точки към актива си, с които вече имат 16 преднина пред втория Интер, който тази вечер гостува на Сампдория.

Грузинската звезда на Наполи Хвича Кварацхелия откри резултата в 22-ата минута след индивидуална акция, а през втората част домакините затвърдиха успеха със 17-ия гол за сезона на Виктор Осимен в 65-а минута и попадение на Елиф Елмас в 79-а.

Победата е шеста поредна в калчото за Наполи и тимът на Лучано Спалети е убедителен лидер с 59 точки. Кремонезе все още няма победа в шампионата този сезон и е последен в таблицата с 8 точки.