0

П СЖ отново е шампион! Парижани завършиха 1:1 в гостуването на Страсбург от 37-ия кръг на Лига 1. Точката беше достатъчна на парижани да си осигурят нова шампионска титла на Франция кръг преди края, а домакините се спасиха от изпадане. ПСЖ събра 85 точки на върха, на 4 пред втория Ланс, който си гарантира сребърните медали и участие в Шампионска лига за първи път след сезон 2002/03. Това е титла номер 11 в историята на ПСЖ и осма в последните 10 години.

Лионел Меси откри резултата в 59-ата минута, Кевин Гамейро изравни в 79-ата минута! Явно доволни от равенството, двата тима спряха да играят накрая. Титлата пък изравни Меси на върха в класацията за най-много титли, които един играч печели - 43. Толкова има и Даниел Алвеш.

Лео Меси направи и още едно впечатляващо постижение! Бълхата вече има 496 гола, което го прави голмайстор номер 1 в Топ 5 първенството в Европа!

Тулуза - Оксер 1:1
Рен Монако 2:0
Анже – Троа 2:1
Марсилия - Брест 1:2
Клермон – Лориен 2:0
Лион - Реймс 3:0
Ланс – Аячо 3:0
Лил - Нант 2:1