0

Нюкасъл Юнайтед разкости Тотнъм 6:1 у дома в мач от 32-ия кръг във Висшата лига на Англия със зашеметяващ летящ старт.

След само 61 секунди игра Джейкъб Мърфи поведе домакините, а в шестата Жоелинтон удвои преднината им.

Отново Мърфи беше точен в деветата, а нови два гола на Александър Исак до 21-ата минута изправи „шпорите“ пред незапомнена футболна гавра.

Голаджията им Хари Кейн намали 1:5 в 49-ата мин., а Уилсън шибна шестия за Нюкасъл в 67-ата минута, той се оказа и последен в мача.

Нюкасъл е на трето място в класирането с актив от 59 точки. "Черно-белите" имат възможност да завършат в топ 4 за първи път от сезон 2002-2003.

Тотнъм е на пета позиция в подреждането с 53 точки, след като стана първият клуб в историята на английския елит с пет допуснати попадения преди изтичане на 21-ата минута.

В друга неделна среща от кръга Уест Хем се наложи с 4:0 като гост срещу Борнмът.

Голове на Михаил Антонио, Лукас Пакета и Деклан Райс преди почивката дадоха непреодолим аванс в полза на "чуковете", които по-рано през седмицата достигнаха до полуфиналите в Лигата на конференциите. Антонио вече има 60 попадения в елита на Англия.

В 72-ата минута на двубоя Джаръд Боуен оформи крайното 4:0 с изумителен гол "ала скорпион" в полза на Уест Хем, който се намира на 13-то място в класирането с 34 точки.

Борнмът, който пропусна няколко изгодни ситуации да намали изоставането си, е с 33 точки на 15-та позиция във Висшата лига.