0

Ш ампионът Манчестър Сити прекъсна серията от 3 поредни загуби за първия приз за сезона в Англия - “Къмюнити Шилйд”, след чието разиграване започва и Висшата лига.

На финала на „Уембли” за отличието, което реално си е Суперкупа, тимът на Пеп Гуардиола победи със 7:6 с дузпи (1:1 редовното време) своя вечен антагонист Манчестър Юнайтед. Така „сините” взеха своеобразен реванш от „червените дяволи” за загубата с 1:2 във финала за ФА Къп през май и вдигнаха за 7-и път оупънинг трофея.

Предкампанийният сблъсък на двата манчестърски гранда бе доста равностоен в редовното време, като съперниците удариха по една греда. Гол на Бруно Фернандеш пък бе отменен заради засада, но Юнайтед все пак поведе в 82-рата минута чрез Алехандро Гарначо. Бернардо Силва успя да изравни минута преди края на редовното време, а след това пропусна и първата дузпа. Юнайтед обаче изтърва предимството си и тук след неточни изпълнения на Джейдън Санчо и Джони Евънс. За Сити победната дузпа вкара Мануел Аканджи.

За “червените дяволи” това бе първо участие за “Къмюнити Шийлд” от 2016-а насам.