0

М ексико – Панама ще спорят за титлата в турнира КОНКАКАФ „Голд Къп“.

„Ацтеките“ победиха с 3:0 Ямайка. Хенри Мартин откри резултата още във 2-ата минута, а Луис Чавес вкара воторо попадение след час игра. Роберто Алварадо оформи класиката в добавеното време на двубоя. Тимът на Хайме Лозано ще играе на втори пореден финал, след като през 2021 г. отстъпи на САЩ. Отлични прояви на вратата на мексиканците имаше вратарят Гийермо Очоа, който спаси три чести положения на силния отбор на Ямайка, водени от играещите във Висшата лига Майкъл Антонио, Леон Бейли, Демарай Грей и Боби Декордова-Рийд.

Панама пък изненада с 5:4 след дузпи САЩ, след като редовното време завърши 1:1. Айвън Андерсън изведе панамците напред в 9-ата минута на продълженията, а Жесус Ферейра изравни за домакините на турнира в 105-ата минута. Ферейра обаче пропусна първия удар за американците при дузпите, а Крисчън Ролдан не успя да вкара шестия. Веднага след него Адалберто Караския се разписа за Панама и изпрати отбора си за втори път на финал в надпреварата.