0

И нтер Маями победи Далас след изпълнение на дузпи с 5:4, а в редовното време срещата от 1/8-финалите за Купата на Лигите приключи 4:4. В турнира участват отбори от Мейджър Лийг Сокър и мексиканското първенство.
Футболната суперзвезда Лионел Меси отбеляза нови два гола за Интер Маями, като второто му попадение бе за 4:4 и падна в 85-ата минута. Аржентинецът се разписа директно от пряк свободен удар.

За Меси това е четвърти мач за Интер Маями, в който отбеляза 7 попадения.

Световният шампион като откри резултата още в 6-та минута след асистенция от Жорди Алба.

Последваха 3 гола за Далас,  дело на Факундо Киньон, Бернанрд Камунго и Алан Веласко.

Алба отново асистира, този път към Бенджамин Кремаски в 65-та минута. Изглеждаше, че интригата в срещата е на лице, но само 3 минути по-късно Робърт Тейлър си отбеляза автогол за 4:2.

Драма все пак имаше. 10 минути преди края  Марко Фарфан също прати топката в собствената си мрежа, а след още 5 минути дойде ред на гения на Лео Меси. Магическо изпълнение от пряк свободен удар и резултата беше изравнен.

При дузпите единствено Пакстън Помикал пропусна, докато Меси, Бускетс и компания вкараха и петте си изпълнения и се поздравиха с драматичен успех.