0

О тборът на Милан победи Торино с 1:0 като домакин в мач от 22-ия кръг на първенството на Италия по футбол. Грандът от Милано прекъсна серия от три поредни загуби в Серия А и общо седем срещи без успех във всички турнири, и държи третото място във временното класиране с 41 точки, на две от втория Интер, който е с мач по-малко. Съставът на Торино е седми с 30 точки в актива си.

Победният гол за "росонерите", играли с екипи в масленозелен цвят, бе дело на Оливие Жиру в 62-ата минута на двубоя.

Златан Ибрахимович бе в състава, но не влезе в игра. Ибра бе за пръв път включен в отбора след близо 9 месеца отсъствие заради контузия. Той игра за последно в мача срещу Сасуоло през май миналата година.

Домакините от Милан бяха под напрежение през по-голямата част от първото полувреме, а футболистите на Торино имаха възможност да поведат в 18-ата минута след удар на Антонио Санабрия, който обаче прати топката вдясно от вратата. Три минути по-късно Чиприян Татарушану отрази нов изстрел на Санабрия.

Най-добрият шанс за Милан преди попадението дойде в 54-ата минута, когато Рафаел Леао не успя да преодолее вратаря на Торино Ваня Маринкович-Савич, а в 62-ата Тео Ернандес намери французина Жиру, който не сгреши за 1:0. Ернандес също имаше възможност да се разпише в 76-ата минута след контраатака, но стреля край вратата.